Czy katalogowanie stron internetowych ma sens?

na czym polega katalogowanie stron internetowych

Co to jest katalogowanie stron internetowych? Prowadzenie działań w Internecie to bardzo dobry sposób na promocję swojej firmy. Każde przedsiębiorstwo, które decyduje się na promocję w sieci, powinno posiadać własną stronę internetową. Jest ona wizytówką przedsiębiorstwa w Internecie i odpowiednie jej prowadzenie daje firmom wiele korzyści. Pojawia się wówczas pytanie czy katalogowanie stron internetowych ma sens? Kiedyś działanie to było bardzo popularne, obecnie jednak nie jest ona już tak częstym rozwiązaniem. Wiele specjalistów uważa, że nie daje to wymaganych efektów, a nawet można powiedzieć, że może ona wywoływać zły skutek. Na czym polega katalogowanie stron internetowych?

katalogowanie stron internetowych

Co to jest katalogowanie stron internetowych?

Katalogowanie stron internetowych to można powiedzieć katalog stron internetowych,
w którym zebrane są spisy stron, a także znajduje się tam ich charakterystyka oraz linki, które kierują właśnie do owej strony. Celem katalogów i można powiedzieć, że było ułatwienie internautom znalezienie stron, które będą dla nich interesujące, niestety jednak sytuacja zaczęła wyglądać trochę inaczej i katalogi nie spełniały takiego zadanie jakie miały spełniać, stały się one bowiem łatwym źródłem na pozyskanie linków. Katalogi można też zróżnicować. Zwykle dzieli się je na:

  • ogólnotematyczne katalogi – można powiedzieć, że zwykle jest to po prostu dużo spamu. Katalogi takie zazwyczaj nie są płatne i pozyskiwanie linków właśnie z tego miejsca żaden sposób nie pomoże stronie.
  • katalogi branżowe – tutaj częściej zdarza się sytuacja, że za miejsce w takim katalogu trzeba zapłacić. Jak sama nazwa wskazuje wspierają one strony, które powiązane są w pewien sposób tematycznie
  • katalogi firm – są one podobne do poprzednich jednak, by do nich należeć trzeba podać niektóre dane firmy takie jak na przykład NIP czy REGON.
  • katalogi NAP – nazwa ta pochodzi od angielskich słów Name, Address, Phone number. Katalogi te są rozbudowanymi katalogami firm, zawierają one dane dotyczące kontaktu czy też lokalizacji przedsiębiorstwa. Dzięki nim możliwe jest zwiększenie zaufania klientów oraz wiarygodności firmy.

Czy katalogowanie stron internetowych ma sens?

Czy katalogowanie stron internetowych ma sens? To pytanie pojawia się obecnie stosunkowo często, ponieważ, wiele osób zastanawia się czy warto w coś takiego inwestować. Czasami zastanawiają się oni czy nie będzie to spam jednak wystarczy po prostu się do tego przyłożyć profil linków powinien być naturalny, a także nie powinien odróżniać się od konkurencji. Katalogowanie stron internetowych ma też wiele zalet i będą do nich należeć:

  • dywersyfikacja w profilu linków
  • możliwość poprawy pozycjonowania
  • możliwość pozyskania też dodatkowego ruchu

co to jest katalogowanie stron internetowych

Jak odpowiednio wybrać katalog?

Bardzo ważne jest, by sprawdzić czy ten katalog jest w stanie dodawać linki dofollow. Następnie nie powinno się wybierać losowych wpisów. Co więcej, nie bez znaczenia są też parametry domeny, które wcześniej trzeba będzie dokładnie sprawdzić, warto również zastanowić się nad tematyką katalogu, warto wiedzieć, że im będzie ona węższa tym lepiej.

Agencja marketingowa z Białegostoku

Agencja marketingowa to taka organizacja, która zajmuje się wspieraniem innych przedsiębiorstw w promocji i sprzedaży. Jej działania mogą być bardzo szerokie, zajmują się one przygotowywaniem założeń kampanii, realizacją ustalonych strategii oraz monitorowaniem jej efektów. Trzeba wiedzieć, że wszystko zależy od przedsiębiorstwa. Od tego jakie ma ono wymagania i cele. Obowiązki bowiem ustala się indywidualnie do potrzeb biznesowych klientów oraz do tego w jakiej branży oni działają. Agencje marketingowe mogą zajmować się:

  • pozycjonowaniem – pozycjonowanie jest bardzo ważne dla firm, ponieważ to właśnie dzięki niemu ich strony internetowe mogą pojawiać się wyżej w wynikach wyszukiwania
  • prowadzenie profili w mediach społecznościowych – to kolejny bardzo skuteczny sposób na promocję. Wiele przedsiębiorstw prowadzi tam swoje profile, dzięki którym może docierać do szerokiego grona odbiorców i utrzymywać relacji ze swoimi klientami.
  • marketing treści – jest on obecnie bardzo ważny, ponieważ wartościowa treść to coś co daje wiele korzyści przedsiębiorstwom, warto więc zacząć inwestować w tę formę promocji.

Białystok, jest miastem, gdzie można znaleźć wiele agencji marketingowych, warto jednak pamiętać, by zacząć współpracę z taką, która będzie odpowiadała i pasowała do wartości jakimi kieruje się przedsiębiorstwo.