Najciekawsze atrakcje w Białymstoku

Najciekawsze atrakcje w Białymstoku

Będąc w podróży lub planując urlop w okolicy, warto zrobić sobie krótki wypad do stolicy Podlasia i poznać najciekawsze atrakcje w Białymstoku. Z Warszawy do Białegostoku to tylko 2h drogi. Sprawdź, jakie atrakcje w Białymstoku są najciekawsze!

Atrakcje w Białymstoku – Pałac Branickich

Atrakcje w Białymstoku obejmują wyjątkowy Pałac Branickich. Nazywany jest również „Wersalem Podlasia”. Pałac jest jedną z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich w Polsce i stanowi niewątpliwie jeden z bardziej charakterystycznych punktów na mapie Białegostoku. Pałac jest późnobarokowy. Obecnie mieści się w nim siedziba Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, więc można wejść tam bezpłatnie i zobaczyć, jak wygląda w środku.

Jeśli zainteresowała Cię ta atrakcja w Białymstoku, aby zobaczyć królewskie wnętrza, bilety zakupisz w Muzeum Historii Medycyny i Farmacji, znajdującym się w prawym skrzydle. W czasie II wojny światowej pałac został niemal doszczętnie zniszczony. Po wojnie został odbudowany. Mimo tego, że nie do końca z oryginałem, to możemy zwiedzić z przewodnikiem przepiękne sale. Nie można być w Białymstoku i nie zobaczyć atrakcji, jaką jest Pałac Branickich!

Ogrody Pałacu Branickich

Atrakcje w Białymstoku to także najpiękniej odrestaurowane ogrody barokowe w Polsce. Białystok stoi barokowym przepychem! Dwie części ogrodu dzielą się na górną i dolną. Część górna ogrodu Pałacu Branickich urządzona jest we francuskim stylu, natomiast część dolna to ogród angielski. NA terenie ogrodu znajdują się inne atrakcje w Białymstoku. Należą do nich 24 pomniki, 4 fontanny i para sfinksów na cokołach. Całość ma ponad 9 hektarów powierzchni! To jedna z najciekawszych atrakcji w Białymstoku.

Muzeum Historii Medycyny i Farmacji

Atrakcje w Białymstoku to także Muzeum Medycyny i Farmacji. Znajduje się na terenie Pałacu Branickich, więc przy okazji zwiedzania „Wersalu Podlasia”, warto poświęcić chwilę i do niego zajrzeć. Możesz w nim podziwiać wyjątkowe eksponaty, które pochodzą nawet z XVII wieku. W trakcie zwiedzania dowiesz się, jak kiedyś przeprowadzano operacje i obejrzysz przyrządy chirurgiczne. W muzeum do dyspozycji zwiedzających jest również dawny gabinet dentystyczny, dawna apteka oraz laboratorium produkcji leków.
Atrakcje w Białymstoku – Sobór św. Mikołaja.

Prawosławie przywodzi nieodłączne skojarzenia z Podlasiem. To właśnie dlatego, wśród atrakcji w Białymstoku warto zobaczyć liczne cerkwie, łącznie z tą najstarszą – cerkwią św. Mikołaja, która pochodzi prawdopodobnie z XVII wieku. Budowla zachwyca klasycystyczną bryłą oraz licznymi, bogatymi freskami i ikonami, m. in. Ikoną św. Serfaina z Sarowa z częścią relikwii.

Lokalna reklama w radiu Białystok

Promowanie firmy w radiu Białystok

Prowadząc swój własny biznes w Białymstoku, np. restaurację czy hotel, warto przygotować krótki poradnik dla zwiedzających o tym, co zobaczyć i jakie są atrakcje w Białymstoku. Dobrym pomysłem będzie także lokalna reklama w radiu Białystok.