Skuteczny content marketing – Białystok

Skuteczny content marketing – Białystok

Skuteczny content marketing to kluczowe działanie z zakresu Inbound Marketingu. Działania z obszaru content marketingu mają na celu stworzenie dobrze zbudowanego systemu, który umożliwi klientowi znalezienie firmy w Internecie.

Inbound Marketing opiera się głównie na rozprzestrzenianiu informacji, które mają budować świadomość marki, a także tworzyć wartościowe treści, które będą przydatne dla użytkowników. Dzięki podjęciu takich działań, możliwe jest zbudowanie fundamentalnej relacji z klientem, opartej o prawdziwe zaangażowanie. Aby przeprowadzić skuteczny content marketing, konieczne jest zapoznanie się z kilkoma elementami, które go tworzą.

Persony

Klient, który do Ciebie wraca, wraca zawsze z większym poziomem wiedzy, niż ten, który trafia na stronę pierwszy raz. Właśnie dlatego warto stworzyć tzw. Persony – profile odbiorców. Skuteczny content marketing opiera się na stworzeniu właśnie takich profili, by łatwiej trafić do użytkowników. Pozwala to na dobranie i opracowanie treści, które się wpasują do danego użytkownika.

Content marketing – strategia

Content marketing - określenie celów i zadań

Określenie celów i zadań – to jest niezbędne, by tworzyć skuteczny content marketing. Dzięki temu wizerunek firmy jest bardziej spójny. Cele należy dopasować do profilu działalności firmy. Obejmują one generowanie leadów, aktywność w mediach społecznościowych, pozycjonowanie, branding oraz kilka innych czynników. Te elementy są połączone ze sobą. Jeśli odniesiesz duży sukces na jednym polu, to prawdopodobnie również na innych. Content marketing opiera się również na formule 70-20-10. Dotyczy ona rodzajów prezentowanych w Internecie treści. 70% treści musi zostać sprawdzone i bezpieczne, a następnie trafić do wielu odbiorców. Kolejne – 20%, to treści bardziej ryzykowne – mają za zadanie trafić do nowego klienta. 10% to eksperyment – by sprawdzić, co działa, a co nie.

Określenie form przekazu informacji

Skuteczny content marketing to nie tylko teksty, ale również treści multimedialne. Aby prowadzić skuteczny content marketing, trzeba tę samą treść zaprezentować na kilka sposobów – to content repurposing. Tylko w ten sposób można dotrzeć do klientów o różnych preferencjach. Infografiki i filmiki wideo są zdecydowanie łatwiejsze do przyswojenia dla przeciętnego odbiorcy.

Skuteczny content marketing – analityka

Działania analityczne w content marketingu

To, czego potrzebujesz, aby mieć skuteczny content marketing, to również prowadzenie działań analitycznych. Należy do nich mierzenie ruchu na stronie, interakcji w mediach społecznościowych oraz komentarzy. Warto stale obserwować, co działa dla danej branży i na tym opierać dalsze działania.

Daj głos użytkownikom

Treści, które są tworzone przez użytkowników, są dużo bardziej wiarygodne i mogą ocieplić wizerunek firmy. Warto też wiedzieć, że te treści nie muszą być idealnie – zawierają coś więcej, są przede wszystkim autentyczne. Można zachęcić użytkowników do oznaczania swojej firmy w mediach społecznościowych podczas korzystania z produktów. To dobry sposób na skuteczny content marketing.
Podsumowując, warto pamiętać, że tworzenie skutecznego content marketingu jest procesem bardzo dynamicznym i wymagającym monitorowania reakcji użytkowników na zmiany.